Lajkó Félix zenéjében a közép-európai népzenei hagyományok ereje és az improvizáció szabadsága fonódik össze, létrehozva egy ösztönös, mégis tudatosan formált hangzásvilágot. Játéka tiszteleg a népzene évszázados gyökerei előtt, miközben saját szabad nyelvét követi. Számára a zene a belső világ őszinte, érzelmi megnyilatkozása, amely szoros kapcsolatban áll a természet erejével és tisztaságával.
A Topolyán született művész tízévesen kapta első hangszerét, egy citerát, amit hamar követett a hegedű. A zeneiskolát mindössze három év alatt végezte el Kishegyesen, majd egy kölcsönkért hangszerrel útnak indult Budapestre. Hamarosan csatlakozott a Dresch Quartethez, amely Magyarország egyik leginnovatívabb jazzformációja, és hamarosan elindult nemzetközi pályafutása is.
Az elmúlt évtizedekben az Egyesült Államoktól Japánig, Franciaországtól Oroszországig koncertezett, és mindenhol nagy sikert aratott játékának ösztönössége, technikai precizitása és mély érzelmi töltete.
Lajkó Félix a 2000-es évek közepén hazatért szülőföldjére, Palicsra, ahol újra felfedezte a helyi népzenei hagyományok gazdagságát. Azóta a külvilágtól elzártan, a természet ritmusához igazodva születnek meg művei.