Az árverés talán legnagyobb sztárja Tihanyi Lajos 1908-ban készült festménye volt. A Nagybányai piac a magyar modernizmus egyik korai gyöngyszemének számít. A festőzseni 23 éves korában alkotta meg az élénk színekkel bíró képet, melyet végül kereken 100 millió forintért vihetett el a győztes licitáló.
Faragó Endre Bárban (Asztalnál) című 1930-ból származó festményéért is hosszas licitharcba bocsátkoztak a résztvevők. A kép 10 millió forintos kikiáltási árról indult, és csaknem négyszeres összegért, 38 millió forintért ütötte le Kelen Anna árverésvezető kalapácsa. Ez egyben életműrekord is: korábban árverésen soha nem fizettek ennyit Faragó Endre-műért, amely a rendkívül kis életművel rendelkező művész egyik kiemelkedően izgalmas darabja.
Id. Markó Károlytól származó festményre, a mester egyik bibliai témájú művére is licitálhattak a vásárlók. A Jézus és a szamáriai asszony című, 1824-ből származó festményért 8,5 millió forinton indult a licit, végül 20 millió forintot fizetett érte új tulajdonosa.
Egry József, a Balaton festője mindig hatalmas népszerűségnek örvend a gyűjtők körében. Ezúttal is egy balatoni kép került kalapács alá, amely néhány perc alatt három és félszeresére növelte az árát. A Horgász vitorlással 2,6 millió forintról indulva egészen kilencmillió forintig kapaszkodott, a Vitorlás a Balatonon pedig húszmillió forintért kelt el.
Pekáry István Julika című festménye 1,6 millióról indulva hétmillió forintért cserélt tulajdonost. Márffy Ödön Kerti társaság című alkotása éppen száz évvel elkészülte után került újra a nyilvánosság elé, és 8,5 millió forintos kikiáltási árról indulva 15 millió forintért cserélt gazdát.
Vaszary János 1930-ban festette a Mezei virágok című színes csendéletét, amelyet aztán a világhírű író és hollywoodi forgatókönyvíró, Irwin Shaw vásárolt meg magyar származású feleségének Párizsban. A kép 60 éven keresztül volt a család tulajdonában. A Vaszary-mű végül 48 millió forintért cserélt gazdát.
Képek forrása: Virág Judit Galéria