Vulkánkitörések, földrengések, természeti katasztrófák

Program

És mégis mozog a Föld – Természeti katasztrófák nyomában címmel rendeznek természetbúvár-szakkört május 23-án az MNMKK Természettudományi Múzeumban, ahol az emberiséget ért legnagyobb vulkánkitörésekről, földrengésekről, illetve az emberiség előtti legnagyobb természeti katasztrófákról hallható majd előadás.

Stockphoto - Shutterstock  - Vulkán - tűzhányó - tűzokádó - Láva - illusztráció. Fotó: Shutterstock
A kép illusztráció. Fotó: Shutterstock

Világegyetemünk égitesteivel együtt Földünk is folyamatosan változik. A bolygónkat körbeölelő atmoszféra és a földfelszínt formáló különböző rétegek és lemezek állandó mozgásban vannak. A „katasztrófa” szót általában szerencsétlenségekkel vagy végzetes eseményekkel kapcsolatban említjük, amikor nagy veszteségek érik az embereket és a környezetükben lévő növény- és állatvilágot. Ha természeti katasztrófáról beszélünk, nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy ezek a tragédiák a Földet irányító 4,5 milliárd éve tartó evolúciós folyamatok megnyilvánulásai is egyben.

A 9–13 éves korosztálynak ajánlott előadás keretében szó lesz az emberiséget ért legnagyobb vulkánkitörésekről, földrengésekről, illetve az emberiség előtti legnagyobb természeti katasztrófákról, a nagy kihalási eseményekről is. Előadó: Szücs Levente Csaba.

És mégis mozog a Föld – Természeti katasztrófák nyomában – természetbúvár-szakkör – május 23. 15 óra, Természettudományi Múzeum. További információ a múzeum honlapján.
OSZAR »